Anafartalar Caddesi Ankara Pasajı No:44 Kat:3 Daire:106-7 Ulus - Ankara

Yazıcı-Kartuş-Toner

Boş tonerleri markası ve modeli gözetilerek, uygun toner tozları koyulmak suretiyle kullanıma hazır hale getirmekteyiz. Toner dolumları garantili şekilde yapılmaktadır.

Ankara'da garantili toner dolumu yapmaktayız.

Nokta vuruşlu yazıcıların, fotokopi makinelerinin toner kartuşuna dolum yapılmaz, daha doğrusu böyle bir işlem yapmanın manası yoktur, bunun sebebi nokta vuruşlu yazıcıların yazmayı sağlayan şeritleri basit plastik bir kaset olduğundan,dış kabının neredeyse hiç değeri yoktur. İçindeki yazmayı sağlayan bez şeridi değiştirmekle uğraşana kadar, yenisini almak çok daha ucuzdur. Bu nedenle yazıcı şeritlerin muadilleri üretilerek çok ucuz fiyatlara satılmaktadır. Fotokopi makinelerinde de durum aynıdır, toner kartuşu yalnızca içindeki toza taşıyıcılık yaptığından bu plastik kutunun maddi değeri yoktur, bu sebeple içindeki toz bittiğinde dolum yapmak yerine orijinaline oranla çok ucuz fiyatlara satılan muadil (yan sanayi) ürün alınabilir.

Lazer yazıcı kartuşlarına geldiğimizde ise olay değişmektedir, bu ürünler içlerindeki tozu taşımalarının yanında baskı işleminin tamamını yapan bütün ekipmanı içlerinde barındırır. İçerisinde bulunan toz bitti diye, önemli bir değer arz eden parçaların tamamını çöpe atmak çok mantıklı olmadığından, toner dolumu denilen bir sistem geliştirilmiştir.